پاموک

شورتکس یا تینکس چیست؟

Shorts

شورتکس لباس زیری که به معنای جذب مایعات قاعدگی است ، به عنوان محافظت از نشت ،پشتیبان (به ویژه هنگام خواب) یا به عنوان گزینه ای برای روز بسیار عالی است.شما بارها بارها اسم شورتکس را شنیدید . شورتکس از کثیف شدن و یا لک شدن لباس های شما محافظت می کند  .اگر برای شما جذاب باشد ، لازم است  که چند جفت از آنها را در کشوی لباس زیر خود داشته باشید.

 لباس زیری که نام آن تینکس هست به زبان انگلیسی (اسم یک شرکت تولید کننده‌ی خارجی است.)  نوعی شورت مخصوص دوران قاعدگی هست .و معمولا از جنس نخ ساخته شده و ضد حساسیت می باشد .

ویژگی شورتکس با کیفیت 

شورتکس باکیفیت  باید تا حد امکان قابلیت ورود و خروج هوای آزاد رو به داخل آن داشته باشد ، به دلیل ترشحات خونی از واژن، امکان عفونت و ایجاد بوی نامطبوع تا حد زیادی وجود دارد.مقاومت در برابر انواع باکتری و میکروب از خصوصیات مهم، این نوع شورت به حساب می آید.شورتکس باید فیبر مناسب با قابلیت جذب بالا،داشته باشه تا در زمان خون‌ریزی احتمال نشت خون به لباس‌های رویی به پایینترین حد ممکن برسد و لباس شما لک نشود .

علاوه بر موارد بالا اکثر این شورت ها دارای یک لایه‌ی محافظ نخ پنبه در قسمت فاق هستند.لباس زیرشورتکس به عنوان یک لباس زیر پشتیبان به همراه لوازم دوران قاعدگی مثل  نوار بهداشتی ،تامپون،فنجان قاعدگی و …  استفاده کرد.هرچند این نوع شورت  به تنهایی جلوی خونریزی رو بخصوص تو موارد پیک دوره قاعدگی بگیردو همانطور  که بالا گفته شد همراه بقیه‌ی لوازم استفاده می‌شه، اما می‌تونیم ازش تو زمان‌هایی که میزان خونریزی به حداقل خودش می‌رسه و یا خیلی کمه استفاده کنیم. نکته‌ی مهم اینه که بعضیا این نوع شورت‌ رو برای کسایی که شب ادراری دارن مناسب می‌دونن، در صورتی که چنین چیزی اشتباهه!فیبر موجود تو شورتکس تا حجم مشخصی از مایعات (به مقدار نسبی پریود) رو می‌تونه جذب کنه که در مقایسه با میزان ادرار یک فرد، بسیار پایینه.

شست و شوی شورتکس
بهتره این کار به‌صورت دستی انجام بشه و حتما از آب سرد برای شستن این لباس زیراستفاده کنید.به دلیل از بین بردن خواص ضد میکروبی و ضد رطوبتی، استفاده از انواع نرم کننده برای شستن شورتکس توصیه نمی‌شود.بعد از اتمام شست و شو مثل انواع دیگه‌ی لباس زیر،از بند آویزون می‌کنیم و یادمون نره تا حد امکان این لباس در مجاورت  نور خورشید خشک شود.شورت زنانه فوق مخصوص دوره ی عادت ماهانه (پریود) طراحی شده است.  لایه ی ثانویه ضد نم و رطوبت ، ضد حساسیت و دارای سنگهای پلاستیکی ماساژ دهنده می باشد.شورتکس یا شورت مخصوص قاعدگی یا تینکس، لباس زیری است که می‌تواند در طول قاعدگی به عنوان یک جایگزین یا مکمل برای محصولات بهداشتی زنانه استفاده شود.

ادامه مطلب
صفر تا صد خرید لباس زیر زنانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CAPTCHA